prozkoumejte

Naše okolí

Naše maringotka je umístěna uprostřed přírody a je tak výborným výchozím bodem pro pěší turistiku, cyklistiku a výlety po okolí.
Nemusíte být nejzkušenějším turistou a vyznavačem dlouhých tras, přesto můžete přímo z maringotky bez použití automobilu vyrazit lesní cestou do Horského resortu Buková hora na oběd či orosené občerstvení (2,5 km dlouhá trasa vhodná i pro rodiny s dětmi). Nenáročná vycházka je také možná směrem k nepřehlédnutelné dominantě širokého okolí, tedy k rozhledně na Křížové hoře, ta je tvořena věží s vyhlídkovým ochozem ve výšce 25 m nad úrovní terénu. O něco málo náročnější pak bude vycházka na Suchý Vrch, kde můžete navštívit rozhlednu, vynikající restauraci nebo wellness. V okolí Suchého Vrchu je pak několik trailových a běžkařských okruhů, přičemž Singltrek Suchák je síť stezek o délce přibližně 22 km, kde si přijde na své každý cyklista, od malých dětí po zdatné a zkušené terénní cyklisty.
Za použití automobilu nebo kola se už pak můžete šíře porozhlédnou po naší domovině, možností je tu opravdu široká škála. Pokud patříte mezi vyznavače horské cyklistiky, na své si jistě přijdete v bikeparku na Dolní Moravě. Horský resort Dolní Morava pak nabízí nepřeberné množství aktivit pro rodiny s dětmi a adrenalinových zážitků (Sky Bridge 721, Stezka v oblacích, Mamutíkova horská dráha, Mamutíkovy zážitkové parky a spoustu dalších).

Pokud patříte k fanouškům historie, budete mít možnost se seznámit s Králickou pevnostní oblastí, která je prostorem s nejvyšší koncentrací pozůstatků čs. pevnostního systému z let 1935-1938, navštívit můžete zdejší muzea a památníky, ve kterých se konají četné akce, které zde nadšenci pořádají. Za návštěvu určitě stojí i Vojenské muzeum Králíky, kde se v jarních a letních měsících konají pravidelné víkendové jízdy těžkou bojovou technikou na terénním tankodromu, které jsou velmi dobře komentovány a vždy je možnost svezení na některém z exponátů.

V případě, že Vám během letních měsíců bude připadat osvěžení v našem potoce nedostatečné, můžete na kole či autem vyrazit na Pastvinskou přehradu na Divoké Orlici, kde za poslední roky vznikla nádherná rekreační oblast, kam každý rok zavítají tisíce návštěvníků. Za koupáním můžete vyrazit také do nedalekých Králík, kde se v areálu nachází nejen plavecký bazén, dětské brouzdaliště, občerstvení a WC, ale pro zpestření pobytu mimo vodu můžete bezplatně využít i hřiště na beach volejbal.

V zimním období je možné využít množství běžkařských stop a tras, bonbonkem pro ubytované běžkaře i skialpinisty pak jistě bude možnost naskočit na lyže a vyrazit kolem Bukové hory přímo z maringotky.

Více informací, tipů a map s jednotlivými trasami na Vás bude čekat na místě.

Pohraniční opevnění

Vojenské muzeum a opevnění:

Vojenské muzeum Králíky
Tvrz Bouda
Tvrz Hůrka

Galerie